Fudbaleri su u finalu Univerzitetske lige!

usfet logo

Nakon košarkaša i nogometna ekipa FET-a osigurala je finale Univerzitetske lige.

Momci sa Fakulteta elektrotehnike zasluženo su opravdali ulogu favorita u drugoj polufinalnoj utakmici te rezlutatom od 9 – 1 pobijedili ekipu PMF-a. Već na samom otvaranju utakmice rezultat je bio 3 – 0, a golove su postigli Vejzović, Alić i Ferhatović. Ekipa PMF-a je u nastavku zaigrala bolje, ali raspoloženi Suljić nije dozvolio da se smanji vodstvo. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3 – 0. Tokom drugog poluvremena ekipa PMF-a je krenula ambiciozno, međutim, kapiten ekipe, i možemo slobodno reći igrač utakmice Vuković, je tri puta asistirao za 6 – 0. Već se znao pobjednik ovog susreta, ali ostalo je da sudija odvira kraj. U međuvremenu postigli smo još tri pogotka te je na kraju Suljić bio svladan za konačnih 9 – 1. Treba pohvaliti i ostale igrače: Sarvana, Ahmetovića, Zukića te Sejdinovskog, bez kojih FET ne bi bio tu gdje sad jeste.

Finale je po rasporedu 17.01.2017. godine, gdje nas kao i u košarci, čeka ekipa RGGF-a koja je na veliko iznenađenje nadigrala favorite za osvajanje lige, ekipu FTOS-a.

Pozivamo sve kolege da u utorak dođu u Univerzitetsku dvoranu i što bolje podržimo naše ekipe u finalu te da uzmemo duplu titulu!